IPS genel anlamda IDS ile aynı işi yapmasına rağmen oluşan tehdide yönelik ilave bir görevi daha vardır. Oluşacak durumlara müdahale edebilmesi için trafiğin aktığı yere yerleştirilmesi gerekmektedir.

Bununla birlikte, potansiyel failure riski yüksek olan bir sistemi network üzerinde kritik bir yere yerleştirdiğinizde gereksiz bir risk almış olursunuz. Bu nedenle, IPS cihazları genelde IDS servislerini yerine getirecek şekilde kurulurlar.

intrusion-prevention-Sistemleri

 

intrusion-prevention-Sistemleri

Garland Technology Bypass TAP cihazı kritik linkteki trafiği yöneterek muhtemel hata noktalarını ortadan kaldırır. Networkteki in-line cihazlar online olduğu sürece TAP cihazı trafiğin IPS üzerinden akmasına müsaade eder.

Böylece herhangi bir tehdit olduğunda IPS cihazı müdahale edebilir. Şayet cihazlar güncelleme vs. gibi işlemler için hattan alınırsa (offline), TAP cihazı bypass işlemini yaparak kritik linkin güvenli bir şekilde bağlı kalmasını sağlar.

IPS altyapı çözümlerimiz için lütfen iletişime geçiniz.

 Tel   +90 312 219 46 05
 GSM  +90 532 786 43 99
 Faks +90 312 219 56 16

fonitec-garland-ürünleriGarland Technology, bilgisayar ağlarının görünürlüğünü artıran ağ güvenliği, ağ görselleştirme, ağ performans izleme, network adli bilişimi, derin paket yakalama, veri sızıntısı önleme gibi ihtiyaçlarını gidermek amacıyla trafik toplama, atlatma, bölme, çoğaltma, yük dengeleme, yönlendirme, filtreleme, sanallaştırma ürünleri sunan bir ileri teknoloji firmasıdır.

Devamı...


Fonitec-WildPackets ürünleri  WildPackets, Inc, 1990 yılından bu yana kablolu ve kablosuz network üzerinde trafik analizi yapmak, trafiği optimize etmek,  güvenliğini sağlamak ve adli inceleme yapmak amacıyla çeşitli donanım ve yazılımlar geliştiren bir firmadır.

Devamı...


 
Yukarı