Ağınızda bir anormallik mi var?

Performans düşüklüğü, Bandwidth daralması, Aşırı yük, paket kaybı, Geç cevap süresi sorunlarınız mı var?

Network arızaları performansınızı olumsuz mu etkiliyor?

İyi ayarlanmamış bir ağ altyapısı, düzensiz trafik, aşırı yük ve gereksiz uygulamalar ağınızın performansını olumsuz etkiler.

Veri hızının yavaşlamasından şikayetçi misiniz?

Böyle bir problem karşısında, yazılımcı ağdan, ağ yöneticisi sunucudan, sunucu yöneticisi veritabanından, veritabanı yöneticisi ise yazlımdan şüphelenir ve problemi bulmak günler hatta haftalar alır.

Ağınızı genişletme ihtiyacı mı duyuyorsunuz?

Ağınızın performansını ölçmek; karşılaşılan bir sorunu çözmeye, ağın performansını artırmaya ve ağ üzerinde yapılacak iyileştirmelerin en iyi şekilde yapılmasını sağlar.

Ağınıza yatırım yapmadan önce lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İyi ayarlanmamış bir ağ altyapısı, düzensiz trafik, aşırı yük ve gereksiz uygulamalar ağınızın performansını olumsuz etkiler.

NETWORK TAP NEDİR?

Network (ağ) üzerinde sorunsuz bir şekilde trafik izleme (monitoring) ya da trafik analizi yapmak için akan trafiğin bir şekilde elde edilmesi gerekir.

Devamı...

NETWORK TAP ÇEŞİTLERİ

Test Access Point (TAP) dendiğinde aklımıza gelen ilk şey, ağdaki trafiği kopyalayarak analizöre gönderen ve ağın belli bir yerine konulan bir cihazdır..

Devamı...

NETWORK PERFORMANS ANALİZİ

Network performans analizi müşterinin network üzerinden almış olduğu hizmetin kalitesini ölçmek için kullanılan kriterlerin sonuçlarının analiz edilmesidir. .

Devamı...

VİZYON - MİSYON

Vizyonumuz; müşteri odaklı, güvenilir ve aynı kalitede hizmet sunan, yeniliklere sürekli açık, çözüm odaklı çalışan, sürekli olarak fark ve değer yaratan bir bilişim markası olmak.

Devamı...

HAKKIMIZDA

Fonitec Bilişim Danışmanlık Ltd. Şti. network alt yapı ve güvenlik ürünleri konusunda faaliyette bulunmak amacıyla 2008 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Devamı...

ETKİNLİKLER

Fonitec olarak tedarik ettiğimiz ve görev aldığımız projeler hakkında kullanıcıları bilgilendirmek ve ürün tanıtımlarını yapmak için çeşitli etkinliklerde yer alıyoruz.

Devamı...

Piyasada, şirketinizin internet üzerindeki işlerine koruma sağlayan çok önemli cihazlar vardır. Bu cihazları kullanmanın yarattığı sorun “Point of Failure” dediğimiz, hattın çökme noktası oluşturmalarıdır.

Şekil-1’de networkünüzü tehditlere karşı korumak maksadıyla direk hat üzerine bir cihaz konulduğu görülmektedir. Bu durumda hat üzerine koruma maksatlı koyduğumuz cihaz herhangi bir şekilde arızalandığında otomatik olarak hat kopacak ve bağlantı kopmuş olacaktır.

Fonitec-Bypass TAP

 Şekil-1

Şekil-2’de gösterilen ağ konfigürasyonu yapılıp, hat öncelikle Bypass TAP cihazına oradan koruma veya başka maksatlarla kullanılacak cihazlara bağlandığında, kullanılan cihazlarda meydana gelebilecek herhangi bir sorun nedeniyle hattınızın kopması ya da arızalanmasının önüne geçilmiş olacaktır. Cihazlar problemsiz çalıştığı sürece, hattınızda herhangi bir sıkıntı olmayacaktır.

Cihazların herhangi bir şekilde arızalanması veya kapanması durumda Bypass TAP hattınızı koruma ya da başka maksatlarla kullanılan cihaz/cihazları devre dışı bırakılarak aynı şekilde hizmet vermesini sağlayacaktır.  

Fonitec-Bypass TAP

Şekil-2

Peki Bypass TAP cihazımız koruma maksatlı hatta takılı olan cihazın çalışıp çalışmadığını nasıl anlamaktadır? TAP cihazımız “Heartbeat Paketleri” denilen paketleri hattaki cihaza gönderir.

Cihaz aktif olduğu sürece bu paketlere cevap verir. Herhangi bir şekilde heartbeat paketlerine cevap gelmeyince Bypass TAP cihazımız arıza meydana geldiğini anlayıp, hattaki cihazı bypass ederek hattın hizmet vermeye devam etmesini ve trafiğin şekil-3’te gösterildiği biçimde akmasını sağlar. TAP bypass modundayken de heartbeat paketleri göndermeye devam eder. Ne zaman ki bu paketlere tekrar cevap gelmeye başlar, TAP cihazımız trafiği çalışmaya başlayan cihaz üzerinden akması için yönlendirmeye başlar.

Fonitec-Bypass TAP

Şekil-3

 

 Tel   +90 312 219 46 05
 GSM  +90 532 786 43 99
 Faks +90 312 219 56 16

fonitec-garland-ürünleriGarland Technology, bilgisayar ağlarının görünürlüğünü artıran ağ güvenliği, ağ görselleştirme, ağ performans izleme, network adli bilişimi, derin paket yakalama, veri sızıntısı önleme gibi ihtiyaçlarını gidermek amacıyla trafik toplama, atlatma, bölme, çoğaltma, yük dengeleme, yönlendirme, filtreleme, sanallaştırma ürünleri sunan bir ileri teknoloji firmasıdır.

Devamı...


Fonitec-WildPackets ürünleri  WildPackets, Inc, 1990 yılından bu yana kablolu ve kablosuz network üzerinde trafik analizi yapmak, trafiği optimize etmek,  güvenliğini sağlamak ve adli inceleme yapmak amacıyla çeşitli donanım ve yazılımlar geliştiren bir firmadır.

Devamı...


 

NEDEN NETWORK MONİTÖR EDİLMELİDİR?

Ağ sistemleri üzerinde herhangi bir sorun olduğunda, sistem yöneticisi sorunun kaynağını bulabilmek için çoğu zaman sistemleri tek tek test ederek çözüm bulmaya çalışır. Oysa ki, monitör edilebilen bir networkte, karşılaşılan sorunun türü ya da büyüklüğü ne olursa olsun sorun bir kaç dakika içerisinde tespit edilerek çözülebilir. Network monitör çözümlerimiz için lütfen iletişime geçiniz.

ÖZEL ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZ

Network üzerinde karşılaştığınız sorunlar ve hatalar işinizi olumsuz etkiliyor ve çözüm bulmada zorlanıyorsanız en kısa sürede bir uzmana danışmalısınız. Network uzmanlarımız bu alandaki güncel ve gelişmiş çözümleri sunmak için size bir telefon kadar yakındır. Karşılaştığınız sorunların çözüm zorluğu ya da önemi ne olursa olsun size özel çözümlerimiz için lütfen iletişime geçiniz.

KURUMSAL ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZ

Özellikle Kamu, Telekom, Bankacılık ve Finans, Üniversiteler, Holdingler gibi kurum ve kuruluşların network altyapılarında verilerin emniyetli, güvenli ve sorunsuz bir şekilde taşınması için network altyapısında bir takım tedbirlerin alınması gerekmektedir. Türkiye genelinde Fonitec olarak, bugüne kadar tedarik ettiğimiz ürünler ve projelendirdiğimiz çözüm önerileri için lütfen   iletişime geçiniz.

Yukarı